Policia vrasin një njeri duke pretenduar se ka sulmuar burgun e imigracionit - Bota Sot
Policia vrasin një njeri duke pretenduar se ka sulmuar burgun e imigracionit

Amerika

Policia vrasin një njeri duke pretenduar se ka sulmuar burgun e imigracionit

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 20:39
Foto

Një burrë i armatosur me një pushkë dhe duke hedhur pajisje zjarri në një burg të emigracionit në Uashington, mëngjesin e së shtunës vdiq pasi katër policë arritën dhe e qëlluan më armë zjarri, thanë autoritetet, raporton AP.

Departamenti i Policisë Tacoma tha se oficerët u përgjigjën rreth orës 4 të mëngjesit në Qendrën e Paraburgimit në Northwest Tacoma, një departament i SHBA Departamenti i Mbrojtjes së Atdheut që mban emigrantë në pritje të procedurave të deportimit. Qendra e paraburgimit ka mbajtur edhe prindërit që kërkojnë emigracionin të ndara nga fëmijët e tyre nën politikën e "tolerancës zero" të Presidentit Donald Trump, një përpjekje për të penguar imigracionin e paligjshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...