Trump insiston se komentet e tij nuk ishin raciste - Bota Sot
Trump insiston se komentet e tij nuk ishin raciste

Amerika

Trump insiston se komentet e tij nuk ishin raciste

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 17:09
Donald Trump

Donald Trump ka insistuar se postimi i tij në Twitter, në të cilat ai sugjeroi që një grup kongresistesh me ngjyrë të “ktheheshin në vendet e tyre të infektuara me krime”, nuk ishte raciste.

“Këto cicërrima nuk ishin raciste, unë nuk kam një kockë raciste në trupin tim”.

Ai ka thënë se republikanët që nuk pajtohen janë “të dobët”.

Presidenti ka marrë reagime të shumta për sulmet e tij ndaj përfaqësuesve demokrate Aleksandra Ocasio-Cortez, Ilhan Omar, Ayanna Pressley dhe Rashida Tlaib në ditët e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...