Trump takoi astronautët e Apollo 11 - Bota Sot
Trump takoi astronautët e Apollo 11

Amerika

Trump takoi astronautët e Apollo 11

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 20:35
Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump priti sot në Shtëpinë e Bardhë dy astronautët e misionit Apollo 11, Buzz Aldrin dhe Michael Collins, në kuadër të 50-vjetorit të zbritjes së parë të njeriut në Hënë.

“Nesër është një ditë e madhe. 50 vite pasi vendosëm një flamur amerikan në Hënë”, deklaroi Donald Trump.

Neil Armstrong, është njeriu i parë që shkeli mbi sipërfaqen e Hënës, ka vdekur në vitin 2012.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...