Çifti vritet në rrugën ku janë zhdukur 50 gra - Bota Sot
Çifti vritet në rrugën ku janë zhdukur 50 gra

Amerika

Çifti vritet në rrugën ku janë zhdukur 50 gra

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 15:35
Çifti

Një çift u qëllua për vdekje në një autostradë kanadeze, ku me dhjetëra gra janë vrarë ose janë zhdukur ndër vite. Australiani Lucas Fowler, 23 vjeç dhe e dashura e tij amerikane, Chynna Deese, 24 vjeçe udhëtonin me një furgon blu për në British Columbia.

Dëshmitarë thanë se makina e tyre u prish në anë të autostradës Alaska. Kjo ishte dhe hera e fundit që ata u panë të gjallë. Zyrtari i policisë Mark Jones, në një konferencë për shtyp këtë të shtunë tha se çifti ishte qëlluar "në rrethana të tmerrshme".

Autoritetet thanë se po punojnë për të zbardhur ngjarjen e rëndë dhe për të kapur autorin e vrasjes së dyfishtë.

Image

Çifti ishte nisur në një udhëtim prej 720 kilometrash, në një rrugë të njohur si "Autostrada e Lotëve". Në këtë autostradë ka raportime se prej vitit 1970, janë vrarë e zhdukur rreth 50 gra.

Vrasja e çiftit të ri ka ngjallur gjithashtu frikë për një vrasës serial në zonë, por policia i hodhi poshtë këto pretendime, duke thënë se vrasja e tyre nuk kishte ngjashmëri me ndonjë rast tjetër të mëparshëm.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...