Dëshmitari i masakrës në SHBA: Një fëmijë tentoi të na paralajmëroj, nuk e morëm seriozisht - Bota Sot
Dëshmitari i masakrës në SHBA: Një fëmijë tentoi të na paralajmëroj, nuk e morëm seriozisht

Amerika

Dëshmitari i masakrës në SHBA: Një fëmijë tentoi të na paralajmëroj, nuk e morëm seriozisht

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 23:24
Foto

Nga një sulm me armë zjarri në Texas të SHBA-ve kanë mbetur disa të vrarë.

Një dëshmitar i ngjarjes ka treguar për momentin kur agresori ka gjuajtur me armë zjarri në drejtim të tyre.

Ai ka thënë se një fëmijë ka tentuar t’i paralajmërojë ata, mirëpo se askush në ato moment nuk ishte i vëmendshëm.

Ai ka treguar se askush nuk e ka marrë seriozish personin në fjalë për shkak të moshës së tij.

“Pas pesë minutash i kemi dëgjuar të shtënat”, ka thënë ai.

Ndërkohë nuk dihet për numrin e viktimave, mediat kanë filluar t’i publikojnë pamjet e sulmit.

Policia dhe instutitucionet lokale kanë bërë thirrje për ndihmë në dhurimin e gjakut për të plagosurit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...