Mallkimi i familjes Kennedy, ndërron jetë mbesa e Bob Kennedy-it - Bota Sot
Mallkimi i familjes Kennedy, ndërron jetë mbesa e Bob Kennedy-it

Amerika

Mallkimi i familjes Kennedy, ndërron jetë mbesa e Bob Kennedy-it

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 00:24
Saoirse Kennedy Hill

Duket sikur nuk kanë fund “mallkimet” e familjes Kennedy. Në historinë e tyre familjare ka një seri ngjarjesh tragjike. Më e fundit është mbesa e Bob dhe Ethel Kennedy.

22-vjecarja Saoirse Kennedy Hill është gjetur e pajetë në rezidencën familjare buzë detit në Hyannis Port, në Cape Code, ku familja Kennedy kalojnë pushimet verore.

Lajmi u bë i ditur nga familjarët të cilët nuk zbuluan shkaqet e vdekjes. Por sipas burime të ‘NeW York Times‘ bëhet fjalë për një overdozë. 22-vjecarja me herët kishte pranuar se vuante nga depresioni.

Saoirse Kennedy është e fundit në një seri tragjedish që goditën familjarët e saj. Gjyshi i saj Bob Kennedy, ish-prokuror i përgjithshëm i SHBA-ve, u vra në vitin 1968 gjatë fushatës si kandidat për president.

5 vjet më herët më 1963, vëllai i tij, presidenti John Kennedy u vra në një atentat në Dallas. Aksidentet ajrore i morën jetën motrës së tij, Ketlin Kennedy në vitin 1948 dhe djalit të tij John Kennedy Junior në vitin 1999.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...