Momente të frikshme: Kështu shpëton ky person nga terroristi në Teksas teksa i vret të tjerët - Bota Sot
Momente të frikshme: Kështu shpëton ky person nga terroristi në Teksas teksa i vret të tjerët

Amerika

Momente të frikshme: Kështu shpëton ky person nga terroristi në Teksas teksa i vret të tjerët

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 10:35
Pamej nga video gjatë momentit në Teksas

Njëzet njerëz kanë vdekur dhe më shumë se dy duzina janë plagosur pas një të shtënash në një qendër tregtare në El Paso, Texas-thonë autoritetet.

Në bazë të hulumtimeve që janë bërë nga organet e rendit në vendin e ngjarjes del se sulmuesi i dyshuar është 21-vjeçari Patrick Crusius, thonë burimet për CNN. Hetuesit federale janë duke i trajtuar të shtënat si terrorizëm në familje, tha Avokat i SHBA John Bash.

Në rastin e të shtënave El Paso, sulmuesi i dyshuar terrorist duket se është frymëzuar nga faqja e internetit e forumit e njohur si 8chan. Bazuar në provat që kemi parë, duket se ai postoi një material në faqe menjëherë para fillimit të sulmit të tij të tmerrshëm në El Paso Walmart duke vrarë 20 njerëz

‘’Nuk kishte asnjë oficer të sigurisë të pranishëm në Walmart në El Paso në kohën e të shtënave të së shtunës’’- tha Randy Hargrove, Drejtori i Lartë i Marrëdhënieve me Median për Walmart

Walmart në El Paso, tha Hargrove, kishte një kullë “Lot Cop”, një sistem video dhe audio mbikëqyrje të instaluar në parkingun që synonte të vepronte si një parandalues i krimeve të dhunshme ose veprimtarisë që po ndodh në ambientet e Walmart.

Walmart po punon me autoritetet në rishikimin e videove dhe përmbajtjeve audio të mbikëqyrjes nga të shtënat e së Shtunës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...