Trump: Lajmet e rreme fajtor për sulmet në SHBA - Bota Sot
Trump: Lajmet e rreme fajtor për sulmet në SHBA

Amerika

Trump: Lajmet e rreme fajtor për sulmet në SHBA

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 16:49
Donald Trump

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, konsideron mediat përgjegjëse për sulmet në Ohio dhe Teksas ku u vranë 47 njerëz.

Pas të shtënave vdekjeprurëse të shtunën, Trump fajëson mediat për lajme të rreme duke krijuar kështu një atmosfere urrejtjeje në vend. Ai shton se janë media që duhet të jenë përgjegjëse për sigurinë publike.

Presidenti i SHBA-së ka deklaruar më parë se beson që kontrollet për të blerë armë janë gjithashtu një nga shkaqet e rritjes së numrit të sulmeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...