Ngjarje e rëndë, nxënësin e godet për vdekje autobusi - Bota Sot
Ngjarje e rëndë, nxënësin e godet për vdekje autobusi

Amerika

Ngjarje e rëndë, nxënësin e godet për vdekje autobusi

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 08:05
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një nxënës nga veriu i New South Wales është goditur për vdekje nga një autobus.

Djali 15 vjeçar, një student i vitit të 10, ishte duke hipur në një biçikletë kur u godit jashtë portave të shkollës së mesme Irraëang, në Raymond Terrace, rreth orës 08:30. Fëmijët e dëshpëruar vëzhguan, ndërsa shoku i tyre i klasës u tërhoq nën autobus.

Inspektori Matt Haëke tha se skena ishte ‘tepër shqetësuese’ për mjekët dhe dëshmitarët. “Ne bëmë gjithçka që mundëm, tani nuk mund të bëhet asgjë”, u tha inspektori Haëke gazetarëve.

Rruga ishte e mbyllur. Ndërkaq, shoferi i autobusit 41-vjeçar do t’i nënshtrohet testimit të detyrueshëm të gjakut dhe alkoolit. Një zëdhënës i Departamentit të Arsimit në NSW tha se shkolla i kishte shprehur ngushëllimet e sinqerta familjes dhe shumë miqve të djalit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...