Katër vjet në arrati, arrestohet milioneri për vrasjen e gruas - Bota Sot
Katër vjet në arrati, arrestohet milioneri për vrasjen e gruas

Amerika

Katër vjet në arrati, arrestohet milioneri për vrasjen e gruas

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 14:28
Peter Chadwick

Peter Chadwick u arrestua në Meksikë dhe është ekstraduar në SHBA.

Një milioner me origjinë britanike, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij në shtëpinë e tyre në Kaliforni, është arrestuar pasi kaloi katër vjet në arrati, raporton “Bbc”.

Peter Chadwick, 55 vjeç, u kap në Meksikë të dielën dhe është ekstraduar në SHBA për t’u përballur me gjyqin.

Ai është fshehur që kur iu shmang paraqitjes në gjykatë në janar 2015.

Chadwick, një qytetar i natyralizuar amerikan, u gjet falë një sulmi të shpejtë pasi policia ofroi një shpërblim prej $ 100,000 (82,000 £) për informacionin që çoi në kapjen e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...