Digjet shtëpia në Pensilvani, vdesin 5 fëmijë - Bota Sot
Digjet shtëpia në Pensilvani, vdesin 5 fëmijë

Amerika

Digjet shtëpia në Pensilvani, vdesin 5 fëmijë

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 15:21
Foto ilustrim

Pesë fëmijë kanë vdekur nga zjarri i cili e përfshiu një shtëpi në Pensilvani gjatë së dieles. Këtë e kanë konfirmuar edhe autoritetet atje. Rasti ka ndodhur ditën e diele në ora 13:15, ndërsa një 12 vjeçar dhe një 17 vjeçar shpëtuan pasi që kërcyen nga çatia.

Shefi i Departamentit të Zjarrit, Guy Santone, tha që viktimat janë të moshës 8 muajsh deri në 7 vjeç.  Hetuesit janë duke punuar për t’i ditur shkaqe e zjarrit të madh.

Raportohet gjithashtu se zjarri ishte shumë i shpejtë dhe nuk kishte kohë për t’i shpëtuar ata.

“Ne ofrojmë empatinë tonë të plotë për të gjithë ata që u prekën nga kjo tragjedi e madhe dhe do të lutemi për ta dhe pë rata që shpëtuan” tha Santone.

Për Time-News, komshija Donika Scott, tha se zjarri u përhap aq shpejtë sa që nuk kishte dëgjuar asgjë. Sipas hetimeve të para, zjarri filloi nga dhoma e ndenjes ndërsa zjarrfikësit nuk arritën që ta shuanin për 4 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...