Djaloshi tha se ishte pasagjeri i vetëm në aeroplan, reagon menjëherë kompania

Amerika

Djaloshi tha se ishte pasagjeri i vetëm në aeroplan, reagon menjëherë kompania

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 09:50
Vincent Peone

Kompania “Delta Airlines” thotë se një klient i cili e ngarkoi një video në internet që pastaj u bë virale javën e kaluar duke pretenduar se ai ishte duke u trajtuar në një “përvojë të avionit privat” në një fluturim bosh ishte vërtetë në një fluturim bosh, por që nuk u ngrit kurrë.

Vincent Peone, një shkrimtar dhe regjisor nga Saugerties, New York, ishte duke fluturuar me “Delta Air Lines” nga Kolorado, në Juta kur ngarkoi një video duke dokumentuar një kabinë boshe.

Sidoqoftë, të mërkurën, linja ajrore dematoi pretendimet e Peone, duke thënë se megjithëse ai me të vërtetë hipi në aeroplan, por fluturimi 3652 nuk u nis kurrë.

“Delta Connection Flight 3652 javën e kaluar u përgatit të nisej, por shpejt u kthye te porta për shkak të një problemi mirëmbajtjeje. Avioni u nis pas një kohe të shkurtër pa asnjë klient në bord”, tha zëdhënësi i Delta, Anthony Black.

Video e tij e publikuar në rrjetet sociale është parë tre milionë herë.

Në një intervistë, Peone aludoi në mënyrë të përsëritur për faktin se ai jo vetëm që hipi në aeroplan vetëm, por edhe fluturoi.

Por vetëm tri ditë më vonë, përvoja e Peone duket se ka ndryshuar disi.

“Faleminderit Delta për një përvojë të mrekullueshme javën e kaluar. Videoja ime ishte 100% e vërtetë … dhe më pas unë ndalova xhirimet. Pasi avioni privat u prish përsëri me probleme mekanike, unë e mora një normal ditën e nesërme”, ka shkruar ai në “Twitter”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat