Vuçiq shkon në SHBA, do të takohet me Pompeo

Amerika

Vuçiq shkon në SHBA, do të takohet me Pompeo

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 17:23
Aleksandar Vuçiq, Mike Pompeo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër në Nju Jork me sekretarin e Shtetit amerikan Mike Pompeo, në margjinat e një takimi të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Lindjen e Mesme.

Kjo u postua në faqen e internetit të Departamentit të Shtetit, ku u shtua se Pompeo do të takohej edhe me sekretarin e Përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres.

Sipas mediave serbe, takimi mes Pompeo dhe Vuçiq ka të ngjarë të jetë situata në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat