Miliarderi që u vetëvra pasi u shpall fajtor për pedofili do të varroset në një varr të pashenjuar - Bota Sot
Miliarderi që u vetëvra pasi u shpall fajtor për pedofili do të varroset në një varr të pashenjuar

Amerika

Miliarderi që u vetëvra pasi u shpall fajtor për pedofili do të varroset në një varr të pashenjuar

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 12:17
Jeffrey Epstein

Jeffrey Epstein, miliarderi amerikan i vetëvrarë në burg pas akuzave për pedofili dhe prostitucion të fëmijëve, raportohet se u varros në një varr të pashenjuar pranë prindërve të tij, emrat e të cilëve u hoqën nga një gur varri për të parandaluar vandalizmin, sipas disa mediave amerikane.

Në hapësirën e prindërve të tij në varrezat IJ Morris në Florida, ylli i Davidit u zëvendësua me një pllakë të zbrazët.

Vendimi besohet të jetë marrë për të mbrojtur varret nga vandalët, të cilët kanë kërcënuar si pasojë e praktikave pedofile të Epsteinit.

Ky miliarder vrau veten në burg në 10 gusht ndërsa po priste gjyqin për akuzat që ai drejtoi një grup prostitucioni për fëmijë.

Epstein, i cili u arrestua më 6 korrik, u deklarua i pafajshëm për akuzat e trafikimit njerëzor që përfshinin dhjetëra vajza të mitur, të moshës 14 vjeç, midis viteve 2002 dhe 2005.

Ai më parë pranoi në shkelje të të miturve në vitin 2008 dhe kaloi 18 muaj në burg pasi ra dakord për një marrëveshje për pranimin e fajësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat