Pompeo tregon mosmarrëveshjet e shumta me Boltonin e shkarkuar nga Trump

Amerika

Pompeo tregon mosmarrëveshjet e shumta me Boltonin e shkarkuar nga Trump

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 22:25
Mike Pompeo

Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo theksoi sot mosmarrëveshjet e shumta me ish-këshilltarin e sigurisë kombëtare, John Bolton, i shkarkuar nga presidenti Donald Trump.

“Ka pasur shumë raste kur Bolton dhe unë nuk kemi qenë dakord, asnjë dyshim mbi këtë”, deklaroi Pompeo gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë.

“Ne punojmë shumë afër me presidentin e SHBA-së”, shtoi ai.

Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin nga ana tjetër konfirmoi se Trump nuk synon të ndryshojë politikën e tij kundrejt Iranit dhe se është i vendosur të vazhdojë fushatën e tij të presionit maksimal kundër Teheranit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat