Moti i ligë kaplon Meksikën, reshjet e shiut shndërrojnë rrugët në “lumenj” – ujërat e rrëmbyeshëm marrin me vete gruan - Bota Sot
Moti i ligë kaplon Meksikën, reshjet e shiut shndërrojnë rrugët në “lumenj” – ujërat e rrëmbyeshëm marrin me vete gruan

Amerika

Moti i ligë kaplon Meksikën, reshjet e shiut shndërrojnë rrugët në “lumenj” – ujërat e rrëmbyeshëm marrin me vete gruan

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 20:20
Foto

Moti i ligë ka kapluar Meksikën, e pas shirave të rrëmbyeshëm rrugët e qyteteve janë shndërruar në “lumenj” duke marrë gjithçka para vetes, madje edhe disa qytetarë që kishin mbetur jashtë.

E këtë gjë më së miri e dëshmon një video amatore e filmuar në qytetin meksikane Cuernavaca, ku shihet një grua duke u munduar të kapet në pemë pasi ujërat e rrëmbyeshëm e shtynin me shpejtësi të madhe.

Personi që e filmon dëgjohet duke bërtitur “dikush ta ndihmojë”, derisa gruaja që kishte në shpinë një çantë lufton më gjithë forcën për t’i mbijetuar ujërave të rrëmbyeshëm.

Meksika shpesh goditet nga moti i ligë e në veçanti gjatë këtij muaji që konsiderohet atje “si muaji i shiut”, dhe autoritetet për këtë vazhdimisht janë në gjendje gatishmërie për më të keqen.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...