Kryeministri i Kanadasë kërkon falje për skandalin e vitit 2001 - Bota Sot
Kryeministri i Kanadasë kërkon falje për skandalin e vitit 2001

Amerika

Kryeministri i Kanadasë kërkon falje për skandalin e vitit 2001

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 06:40
Justin Trudeau

Një foto e kryeministrit kanadez e bërë në vitin 2001 ka ngjallur shumë reagime dhe debate në Kanada dhe jo vetëm.

Kryeministri kanadez Justin Trudeau kishte i masjkuar si një person me ngjyrë në një mbrëmje festive të shkollës.

Në fotot tregohet fytyra dhe dora e kryeministrit të cilat janë të zeza.

Image

Pas publikimit të kësaj fotografie kryeministri i Kanadasë ka kërkuar falje duke thënë se duhej të ishte menduar më mirë përpara se ta kishte bërë atë veprim.

Kujtojmë që Justin Trudeau rikandidon për postin e kryeministrit në zgjedhjet e përgjithshme në Kanada që do të mbahen më 21 tetor. Z. Trudeau, i cili është djali i ish-kryeministrit të ndjerë Pierre Trudeau, ishte student në akademinë elitare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...