Shokon shkencëtari: Uragani që bëri kaos në Karaibe “Irma” u krijua nga njerëzit, ja kush e shkaktoi… - Bota Sot
Shokon shkencëtari: Uragani që bëri kaos në Karaibe “Irma” u krijua nga njerëzit, ja kush e shkaktoi…

Amerika

Shokon shkencëtari: Uragani që bëri kaos në Karaibe “Irma” u krijua nga njerëzit, ja kush e shkaktoi…

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 09:19
Pamje nga video

Uragani Irma solli makth dhe kaos në Karaibe dhe mori drejtimin nga SHBA-të.

Por ajo që habiti të gjithë ishte një intervistë me fizikantin e njohur Michie Kaku dhe kjo intervistë u bë virale në internet.

Ai ka hapur dyshim të fortë se shkaktar i kësaj katastrofe nga Irma është eksperiment që mund ta ketë bërë dora e njeriut.

Shkenctari shpjegon së këso eksperimentesh bëhen gjithmonë në laboratore dhe kanë suksese, këto uragane bëhen përmes ndihmës së lazerëve dhe joneve.

Fizikanti ka treguar se forcat amerikane kishin përdorur eksperimente të tilla në luftën e Vietnamit, duke shkaktuar reshje të rrëmbyeshme.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...