Përmbytjet nuk kanë të ndalur në Teksas dhe Luiziana - Bota Sot
Përmbytjet nuk kanë të ndalur në Teksas dhe Luiziana

Amerika

Përmbytjet nuk kanë të ndalur në Teksas dhe Luiziana

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 12:35
Foto

Parashikuesit paralajmëruan për përmbytje të rrezikshme për jetën, pasi pesë deri në 10 inç bien shi brenda ditës së premte, dhe parashikuan madje "25 deri në 35 inç" në disa vende, ndërsa sistemi lëviz ngadalë në zonë.

Glenn LaMont, zëvendës koordinator për menaxhimin e urgjencës në Qarkun Brazoria, në jug të Houston përgjatë Bregut të Gjirit, tha se ai nuk kishte parë raporte për shtëpi të përmbytura ose njerëz të bllokuar pavarësisht nga reshjet e mëdha të shiut të mërkurën, por paralajmëroi: "është shumë herët për të marrë frymë psherëtimë të lehtësimit. "

Parashikuesit thanë që zona e Houston ende mund të përballet me disa reshje të mëdha shiu të enjten, madje ndërsa qendra e sistemit u zhvendos në rreth 110 milje (180 kilometra) në veri të qytetit, duke lëvizur në veri-veri-perëndim me 5 km / orë.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...