Të shtëna me armë në Washington, 1 i vdekur dhe 5 të plagosur - Bota Sot
Të shtëna me armë në Washington, 1 i vdekur dhe 5 të plagosur

Amerika

Të shtëna me armë në Washington, 1 i vdekur dhe 5 të plagosur

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 08:14
Të shtëna me armë në Washington

Një person ka vdekur dhe 5 të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave me armë në rrugët e Washington, jo shumë larg Shtëpisë së Bardhë.

Nuk dihet ende motivi i të shtënave ndërsa nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me sulmin.

Dy prej të plagosurve ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Të shtënat me armë ndodhën në lagjen Columbia Heights, rreth 3 km nga Shtëpia e Bardhë mbrëmjen e së enjtes, rreth orës lokale  10:00. Sulmi ndodhi në oborrin e një blloku apartamentesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...