Trump pret Zuckerberg në Shtëpinë e Bardhë - Bota Sot
Trump pret Zuckerberg në Shtëpinë e Bardhë

Amerika

Trump pret Zuckerberg në Shtëpinë e Bardhë

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 14:46
Donald Trump dhe Mark Zuckerberg

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe kreu i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, kanë zhvilluar një takim në Shtëpinë e Bardhë.

Trump në rrjetet sociale shkroi se kanë pasur një takim të bukur. Facebook bëri të ditur se Zuckerberg ka qenë në Washington për të dëgjuar shqetësimet e politikanëve për shkak të ndryshimeve të ardhme në internet.

“Marku sot në Shtëpinë e Bardhë mbajti një takim të bukur dhe konstruktiv me presidentin Trump”, shkruhet në Facebook.

Presidenti Trump shpesh herë kritikon Facebookun dhe platformat tjera të mediave sociale për shkak të paragjykimeve të tij politike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...