Zonja e parë bën thirrje që të ndalohet marketingu për cigaret elektronike - Bota Sot
Zonja e parë bën thirrje që të ndalohet marketingu për cigaret elektronike

Amerika

Zonja e parë bën thirrje që të ndalohet marketingu për cigaret elektronike

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 21:26
Melania Trump

Melania Trump tha të hënën se kompanitë "duhet të ndalojnë" tregtimin e cigareve elektronike për fëmijët, duke thënë se ato janë problematike dhe të rrezikshme, shkruan AP.

Marketingu i produkteve të duhanit për fëmijët tashmë është i ndaluar në Shtetet e Bashkuara, dhe Juul Labs Inc., prodhuesi më i madh i cigareve elektronike të vendit, ka thënë se do të pushojë së reklamuari në SHBA.

Sidoqoftë, disa besojnë se marketingu i hershëm në internet i cigareve të Juul kontribuoi në një shpërthim në avull midis të rinjve.

Zonja Trump tha "është e rëndësishme për mua që të gjithë të punojmë për të edukuar fëmijët dhe familjet për rreziqet që lidhen me këtë zakon".
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...