Bora në Çikago çon në telashe të udhëtimit ajror - Bota Sot
Bora në Çikago çon në telashe të udhëtimit ajror

Amerika

Bora në Çikago çon në telashe të udhëtimit ajror

Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 17:38
Foto

Reshjet e dëborës në Midwest janë duke marrë numrin e saj për udhëtimet ajrore në Chicikago, ndërsa një aeroplan duke provuar të zbarkojë në Aeroportin Ndërkombëtar O'Hare rrëshqiti nga pista, shkruan AP.

Departamenti i aviacionit të qytetit thotë se më shumë se 440 fluturime brenda dhe jashtë aeroportit janë anuluar.

Asnjë nga 38 pasagjerët dhe tre anëtarët e ekuipazhit në një fluturim të Envoy Air nga Greensboro, Karolina e Veriut, nuk u lënduan kur aeroplani rrëshqiti nga pista të hënën.

Përveç fluturimeve të anuluara në O'Hare, dëbora dhe akulli kanë detyruar linjat ajrore të anulojnë më shumë se 90 fluturime në Aeroportin Ndërkombëtar të Midway të Chicikagos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat