Në SHBA janë mbyllur shkollat, për shkak të një "stuhie të gjatë dhe të vështirë" - Bota Sot
Në SHBA janë mbyllur shkollat, për shkak të një "stuhie të gjatë dhe të vështirë"

Amerika

Në SHBA janë mbyllur shkollat, për shkak të një "stuhie të gjatë dhe të vështirë"

Më: 2 dhjetor 2019 Në ora: 17:32
Ilustrim

Një stuhi që tashmë rrëmbeu SHBA në ditën e Falënderimeve nëpër pjesën më të madhe të vendit, kërcënoi duke çuar qeveritë të mbyllin shkollat dhe zyrat, duke anuluar ose vonuar qindra fluturime dhe duke dërguar kamionë me kripë për të' çbllokuar' rrugët e mbuluara, raporton AP.

Stuhia ishte një dëborë në pjesë të rajonit vonë të dielën dhe mund të binte 10 deri në 20 inç në total deri të martën në mëngjes nga Pennsylvania në Maine, thanë parashikuesit. Dëbora e madhe pritej edhe në malet Appalachian poshtë Tenesi dhe Karolinën e Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat