Trump pasi u shpall i pafajshëm: Kur sulmoni një mbret, ju duhet t’a vrisni - Bota Sot
Trump pasi u shpall i pafajshëm: Kur sulmoni një mbret, ju duhet t’a vrisni

Amerika

Trump pasi u shpall i pafajshëm: Kur sulmoni një mbret, ju duhet t’a vrisni

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 17:40
Donald Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, në mënyrë të habitshme tregoi se ishte tifoz i Ralph Waldo Emerson dhe i New York Times.

Të shtunën ka bërë një shkrim në Twitter, duke shkruar thënien e famshme të shekullit XIX, “Kur sulmon një Mbret, duhet ta vrasësh”, gjë që të lidhet me momentin kur ai u shpall i pafajshëm nga akuzat e tij të fajësimit.

Presidenti përfshiu citimin e Emerson dhe pjesën më të madhe të historisë së Bakerit – i cili theksoi se armiqtë e Trump kishin goditur atë pa e rrëzuar atë poshtë dhe sigurisht kjo ka tërhequr reagime nga kundërshtarët, të cilët shkaktuan që “ti nuk je mbret”.

Trump vazhdon t’i intrigojë analistët politikë dhe ekspertët e politikës së jashtme. Ai realizon një politikë të jashtme nëpërmjet postimeve në Twitter të vendimeve dhe reklamimit të komenteve dhe opinioneve në mënyra të ngjashme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat