Ivanka Trump shfaqet me hixhab në Dubai, ngjall reagime të ashpra - Bota Sot
Ivanka Trump shfaqet me hixhab në Dubai, ngjall reagime të ashpra

Amerika

Ivanka Trump shfaqet me hixhab në Dubai, ngjall reagime të ashpra

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 19:03
Ivanka Trump

Ivanka Trump është fotografuar e veshur me hixhab gjatë vizitës së saj në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Vajza e Presidentit Donald Trump dhe këshilltari special mbërritën në Emiratet e Bashkuara Arabe të Shtunën për të marrë pjesë në Forumin Global të Grave në Dubai dhe gjithashtu zhvilluan takim e me princin e kurorës Shejh Mohamed bin Zayed Al Nahyan.

Ndërsa imazhet e Ivankës e veshur me hixhab pranë Xhamisë së Madhe të Shejh Zayed kanë ngjallur reagime të ashpra duke e akuzuar atë për shfaqjen e ‘mbështetjes së rreme’ për gratë myslimane.

Disa mbështetës të Donald Trump u shprehën se ajo duhej të mbante një qëndrim dhe të bënte një protestë, në vend që të përpiqej të kënaqte udhëheqësit myslimanë.

Ndërsa të tjerët mendonin se ajo thjesht ishte duke treguar respekt për një vend adhurimi dhe nuk kishte të bënte çështja as pro as kundër hixhabit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat