Parada ajrore në SHBA për pak kthehet në tragjedi, momenti dramatik kur avioni humbet kontrollin - Bota Sot
Parada ajrore në SHBA për pak kthehet në tragjedi, momenti dramatik kur avioni humbet kontrollin

Amerika

Parada ajrore në SHBA për pak kthehet në tragjedi, momenti dramatik kur avioni humbet kontrollin

Më: 17 maj 2020 Në ora: 00:10
Foto ilustrim

Pamje dramatike janë parë në qiellin e Kalifornisë, kur gjatë një fluturimi në formacion të përbashkët, një prej avionëve ushtarakë doli nga kontrolli.

Gjuajtësit Thunderbird ishin duke dhënë një shfaqje në formacion kur një prej tyre rrezikoi të shkaktonte aksident në lartësi.

Në pamjet që janë marrë nga helikopteri i mediave, shihet Thunderbird 6 derisa bën një shmangie dramatike, duke mënjanuar përplasjen gjatë fluturimit me aeroplanët tjerë që qëndronin në afërsi.

Pamje dramatike janë parë në qiellin e Kalifornisë, kur gjatë një fluturimi në formacion të përbashkët, një prej avionëve ushtarakë doli nga kontrolli.

Gjuajtësit Thunderbird ishin duke dhënë një shfaqje në formacion kur një prej tyre rrezikoi të shkaktonte aksident në lartësi.

Në pamjet që janë marrë nga helikopteri i mediave, shihet Thunderbird 6 derisa bën një shmangie dramatike, duke mënjanuar përplasjen gjatë fluturimit me aeroplanët tjerë që qëndronin në afërsi.

Piloti duket se arriti të menaxhonte situatën dhe arriti të kthehej sërish në formacion. 
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat