​Të shtëna në SHBA, të paktën katër të vrarë - fajtor është koronavirusi - Bota Sot
​Të shtëna në SHBA, të paktën katër të vrarë - fajtor është koronavirusi

Amerika

​Të shtëna në SHBA, të paktën katër të vrarë - fajtor është koronavirusi

Më: 24 maj 2020 Në ora: 15:44

Të paktën nëntë incidente të ndara me armë zjarri janë raportuar në Shtetet e Bashkuara deri më tani.

Incidentet erdhën pas diskutimeve mbi masat e prezantuara gjatë pandemisë koronavirus, të tilla si mbajtja e detyrueshme e maskave ose distanca shoqërore.

Sipas "Guardian" të Londrës, të paktën katër persona u vranë dhe shtatë u plagosën në ato incidente.

Të shtënat, ndër të tjera, erdhën pas një grindjeje mbi rregullat për mbajtjen e maska në automjetet e transportit publik dhe në objektet e biznesit.

Një banor i Teksasit plagosi një pasagjer pasi i thanë se nuk mund të hipte në autobus pa maskë. Në një restorant në Kolorado, një burrë dyshohet se plagosi një punonjës me armë zjarri, i cili kundërshtoi praninë e tij pa mbajtjen e maskës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat