Zjarr masiv në San Francisko - Bota Sot
Zjarr masiv në San Francisko

Amerika

Zjarr masiv në San Francisko

Më: 24 maj 2020 Në ora: 22:49
Foto

Një depo e madhe në San Francisko të SHBA-ve, është përfshirë nga flakët. Arsyet se si nisi zjarri ende nuk dihen, ndërsa zjarrfikësit  e kanë shumë të vështirë për të shuar flakët, pasi temperaturat e larta dhe erërat po ia vështirësojnë punën. Deri më tani, nuk janë raportuar  viktima apo të lënduar.

Sipas mediave të huaja, brenda depos nuk kishte asnjë person, por pranë territorit të saj, strehoheshin qindra të pastrehë. Në depo, raportohet se kishte objekte të ndryshme, të cilat i përkonin Luftës së Dytë Botërore, shkruan Daily Mail.
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat