Policia e Brazilit arreston ish-ndihmësin e djalit të presidentit - Bota Sot
Policia e Brazilit arreston ish-ndihmësin e djalit të presidentit

Amerika

Policia e Brazilit arreston ish-ndihmësin e djalit të presidentit

Më: 18 qershor 2020 Në ora: 21:05
Foto

Policia braziliane arrestoi të enjten një ish-ndihmës të djalit të madh të Jair Bolsonaro në një hetim të kërcënuar për të minuar premtimin e presidentit për të goditur korrupsionin dhe për të rifilluar betejën e tij me gjyqësorin, raporton Reuters.

Fabricio Queiroz, i cili ka punuar me senatorin Flavio Bolsonaro kur ishte ligjvënës i shtetit të Rio de Janeiro, u arrestua jashtë Sao Paulo në një shtëpi në pronësi të një avokati personal për familjen Bolsonaro, sipas prokurorëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat