‘Sërfistja’ 22 vjeçare nga Florida sulmohet nga një peshkaqen - Bota Sot
‘Sërfistja’ 22 vjeçare nga Florida sulmohet nga një peshkaqen

Amerika

‘Sërfistja’ 22 vjeçare nga Florida sulmohet nga një peshkaqen

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 17:13
Foto

Një ‘sërfiste’ nga Florida u sulmua nga një peshkaqen derisa po notonte në ujërat e kripura të detit.

Sipas medieve të huaja, incidenti i 22 vjeçares ndodhi në New Smyrna Beach rreth orës 5 të mëngjesit.

Gruaja nga qyteti i Sanford, pësoi lëndime pasi u kafshua në këmbë nga peshkaqeni, njoftoi Tamra Malphurs nga Ekipi i Shpëtimit të Volusia County Beach.

“Ajo nuk pësoi lëndime të rënda, dhe e njëjta nuk u transportua në spital”, tha përgjegjësi.

Incidenti vjen një javë pasi një 11 vjeçar nga Florida u lëndua po ashtu nga një sulm i ngjashëm – duke e çuar në katër numrin e incidenteve nga peshkaqeni që ndodhën këtë vit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat