​Pelosi: Kongresi do ta arrijë një marrëveshje për paketën e stimulit - Bota Sot
​Pelosi: Kongresi do ta arrijë një marrëveshje për paketën e stimulit

Amerika

​Pelosi: Kongresi do ta arrijë një marrëveshje për paketën e stimulit

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 20:00
Nancy Pelosi

Kongresi do ta arrijë një marrëveshje për fazën tjetër të paketës së stimulit, për të ndihmuar ekonominë amerikane të shmangë rënien për shkak të pandemisë së COVID-19, tha sot kryetarja e Dhomës, Nancy Pelosi.

“Jam e sigurt se do të kemi një marrëveshje. Se kur nuk mund ta them, sepse nuk e di”, tha ajo për transmetuesin kabllor të lajmeve MSNBC.

Çfarë saktësisht do të përmbajë projektligji ende nuk është vendosur, sepse vazhdon debati mes republikanëve dhe demokratëve për masën e stimulit dhe se sa do të kushtojë./atsh

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat