E panjohura më e madhe me stuhisë Beta është sa shi do të sjellë

Amerika

E panjohura më e madhe me stuhisë Beta është sa shi do të sjellë

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 22:51
Foto ilustrim

Stuhia Tropikale Beta iu afrua bregdetit të Teksasit të hënën, e panjohura më e madh ishte sasia e reshjeve që mund të prodhonte në zonat që kanë parë tashmë pjesën e tyre të motit të dëmshëm gjatë një sezoni të zënë uraganësh, shkruan AP.

Erërat e Betës po dobësoheshin ndërsa po afrohej për të bërë dalje diku në mbrëmje të hënën dhe stuhia nuk pritej të forcohej në një uragan. Por rruga e saj përgjatë bregdetit të Teksasit gjatë dy ditëve të ardhshme pasi të futet në tokë mund të prodhojë grupe me reshje të mëdha shiu, thanë parashikuesit. Shiu nga Beta po binte tashmë të hënën në zonën e Hjustonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat