Mbi 37 mijë raste të reja me COVID-19 në SHBA

Amerika

Mbi 37 mijë raste të reja me COVID-19 në SHBA

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 09:59
Foto Ilustrim

SHBA vazhdon të regjistrojë numër të madh rastesh ditore me COVID-19.

37,330 infeksione të reja me koronavirus dhe 1,098 vdekje të reja të lidhura me virusin u regjistruan në Shtetet e Bashkuara të Mërkurën, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn.

Bilancinë të gjithë vendin tani qëndron në 6,934,205 raste duke përfshirë 201,909 vdekje, për llogaritjen e JHU.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat