Voton Donald Trump

Amerika

Voton Donald Trump

Më: 24 tetor 2020 Në ora: 17:21
Donald Trump

Presidenti amerikan Donald Trump, ka votuar para kohe në Florida në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara.

“Sapo votova! Nder i madh”, ka shkruar Trump në profilin e tij në Twitter.

Kujtojmë që zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara mbahen më 3 nëntor. Qytetarët kanë rastin të votojnë për demokratin Joe Biden dhe republikanin, presidentin aktual të SHBA-ve, Donald Trump. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat