Mike Pence rezulton negativ pas testit për coronavirus

Amerika

Mike Pence rezulton negativ pas testit për coronavirus

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 16:51
Mike Pence

Zëdhënësja e nënpresidentit të SHBA-së, Mike Pence tha në fundjavë se shefi i tij kishte në plan të mbante një orar të ngjeshur të fushatës zgjedhore pavarësisht se ishte i ekspozuar ndaj një ndihmësi të lartë, i cili ka rezultuar pozitiv për COVID-19.

Megjithatë Pence së bashku me gruan, kanë rezultuar sërish negativ për coronavirus, kështu që do të vazhdojë me fushatat në Minesota dhe Pensilvania.

“Pence dhe Zonja e Dytë, Karen Pence u testuan për COVID-19 këtë mëngjes dhe rezultuan negativ”, ka shkruar në llogarinë personale të Twitterit, Devin O’Malley.

Të dy u testuan negativisht në Sat & Sun, pas rasteve të konfirmuara midis ndihmësve të ngushtë. Pence është vendosur të udhëtojë në MN sot për një ngjarje fushate.

Më parë këtë muaj, kandidatja demokrate për nënpresidente, Kamala Harris ndaloi përkohësisht fushatën pasi dy anëtarët e stafit të saj dolën pozitiv.

Fushata tha se ishte një vendim paraprak pasi çifti nuk konsiderohej se kishin kontakte të ngushta të senatores.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat