Si festohej Halloween me familjen Obama e si me atë Trump? Dallim i madh

Amerika

Si festohej Halloween me familjen Obama e si me atë Trump? Dallim i madh

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 19:53
Barack Obama

Na ndajnë edhe pak ditë nga festa e Halloween, e cila festohen ë mbarë vendet e botës, e ku qytetarët dhe njerëzit e rëndom brenda një nate të vetme shndërrohen në super heronj, në personazhe të filmave të animuar e në çka jo.

Kjo ngjarje festohen në veçanti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me datën 31 tetor.

Një rëndësi të veçantë Halloween-it i kushton edhe familja presidenciale amerikane.

Në një video të postuar nga prestigjiozja angleze The Independent, shihet se si  i kanë bërë pritje dy familjet e fundit presidenciale fëmijëve në Shtëpinë e Bardhë.

Derisa familja Obama ka një pritje të ngrohtë e me shumë të qeshura nga Barack Obama dhe fëmijët, një pritje tjetër më e ftoh reflektohet nga çifti Turmp.

Në linkun më poshtë ju sjellim pamje:

 
Halloween with the Trumps vs Halloween with the Obamas

Halloween with the Trumps vs Halloween with the Obamas

Posted by The Independent on Monday, October 26, 2020

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat