Kush është Antony Blinken, i nominuar për Sekretar Shteti?

Amerika

Kush është Antony Blinken, i nominuar për Sekretar Shteti?

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 15:06
Antony Blinke

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka nominuar Antony Blinkenin, diplomat me përvojë në dy administrata presidenciale, për të shërbyer si Sekretar Shteti.

Nëse konfirmohet nga Senati, Blinken pritet të punojë për të fuqizuar aleancat dhe për t’iu rikthyer marrëveshjeve ndërkombëtare. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat