​Trump përqeshet me faktin që foli para një numri të vogël të njerëzve

Amerika

​Trump përqeshet me faktin që foli para një numri të vogël të njerëzve

Më: 14 janar 2021 Në ora: 20:41
Donald Trump

Presidenti amerikan Donald Trump është përqeshur në Twitter për mbajtjen e një fjalimi në kufirin SHBA-Meksikë para një numri të vogël njerëzish.

Trump iu drejtua gazetarëve për herë të parë në Alam, Teksas, të martën dhe më pas ai e quajti ngritjen e murit me Meksikën një "arritje të madhe", duke shtuar se amendamenti i 25-të përfaqëson "rrezik zero për të".

Sidoqoftë, përdoruesit e Twitter qeshën me të për shkak të vendndodhjes dhe numrit të njerëzve që ai u drejtohej, raporton faqja Indy100.

"Një hotel i shkëlqyeshëm rrethon murin pranë të cilit po flet Trump," shkroi një përdorues, ndërsa një tjetër shtoi: "Ka pesë njerëz këtu me siguri".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat