Obama uron Bidenin

Amerika

Obama uron Bidenin

Më: 20 janar 2021 Në ora: 16:19
Obama dhe Biden

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, uroi presidentin e zgjedhur, Joe Biden.

Biden pas pak orësh do të bëjë betimin.

“Urime mikut tim, presidentit Joe Biden! Kjo është koha juaj”, shkroi Obama në Twitter.

Biden ka qenë zëvendës i Obamës, kur ky i fundit ka qenë president, nga viti 2009 deri më 2017.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat