Obamat dhe Clintonët mbërrijnë në inaugurimin e Biden

Amerika

Obamat dhe Clintonët mbërrijnë në inaugurimin e Biden

Nga: G.B Më: 20 janar 2021 Në ora: 16:30
Hillary Clinton

Ish Presidenti Barack Obama dhe ish zonja e parë Michelle Obama kanë mbërritur në Kapitolin e SHBA-ve, për inaugurimin e Joe Biden, shkruan CNN, përcjell Bota sot.

Mbërritja e tyre u pasua nga ish Presidenti Bill Clinton dhe e nominuara për President të Demokratëve 2016 Hillary Clinton.

Ka mbetur edhe pak kohë deri në inaugurimin e Biden President.

Në anën tjetër, Trump është larguar nga Shtëpia e Bardhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat