Familja Biden ndryshon dekorimin në Shtëpinë e Bardhë, zhvendosja ka zgjatur pesë orë

Amerika

Familja Biden ndryshon dekorimin në Shtëpinë e Bardhë, zhvendosja ka zgjatur pesë orë

Më: 21 janar 2021 Në ora: 17:58
Joe dhe Jill Biden

Administrata e re e Joe Biden, presidentit të Shteteve të Bashkuara, jo vetëm që ka ndërruar politikën shtetërore, por edhe dekorimin brenda Shtëpisë së Bardhë.

Siç raporton Independent, pamja e re e Shtëpisë së Bardhë është bukur atraktive, por të njëjtën kohë është ndërruar edhe vula e re personale.

Gjatë ceremonisë së inaugurimit, 90 pjesëtarë të Shtëpisë së Bardhë kanë filluar të merren me futjen e gjësendeve të Bidenit – ku i tërë procesi ka zgjatur pesë orë.

Familja e Joe Biden e kishin planifikuar zhvendosjen më 20 janar, por nuk do t’ia ndryshojnë plotësisht pamjen Shtëpisë së Bardhë apo të sjellin dekorimet personale.

Megjithatë, kjo nuk e ka ndalur familjen e presidentit të ri amerikan që të ndryshojë disa detaje, e sigurisht se do të investojnë miliona dollarë që ta rinovojnë një nga ndërtesat më të rëndësishme në botë. 

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat