​Gjenden 19 trupa të djegur afër kufirit midis Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara

Amerika

​Gjenden 19 trupa të djegur afër kufirit midis Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara

Më: 24 janar 2021 Në ora: 20:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 19 trupa të djegur u gjetën në Meksikën veriore pranë kufirit me Shtetet e Bashkuara, në zonën e cila është vatër e konflikteve ndërmjet narko-karteleve, thanë autoritetet meksikane.

Policia gjeti dy automjete të djegura dhe mbetjet pranë qytetit të Camargo, njoftoi sot zyra e prokurorit lokal.

Dy trupa u gjetën në një automjet, dhe gjithsej 17 trupa në një automjet tjetër që ishte një furgon.

Sipas hetimeve preliminare, viktimat u vranë me armë zjarri, dhe më pas trupat e tyre u dogjën.

Më shumë se 34.500 vrasje u regjistruan në Meksikë vitin e kaluar dhe dhuna në këtë vend është rritur që nga viti 2006, kur lufta kundër trafikut të drogës iu dorëzua ushtrisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat