SHBA, vazhdon të rritet numri i viktimave nga COVID-19

Amerika

SHBA, vazhdon të rritet numri i viktimave nga COVID-19

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 18:37
Foto ilustrim

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 502.698, prej të cilëve 2.255 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins.

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 28.261.979, me 70.752 raste të regjistruara në 24 orët e fundit.

Ndërkaq, të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur në 28.901.327, kurse ai i të vdekurve në 515.211.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,54 milionë raste të konfirmuara dhe 49.888 të vdekur.

Në SHBA deri më tani janë vaksinuar mbi 65,3 milionë persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat