Tmerr nga Brazili/ Bashkëshorti mbahet për 30km te kamioni që i vrau gruan në motoçikletë

Amerika

Tmerr nga Brazili/ Bashkëshorti mbahet për 30km te kamioni që i vrau gruan në motoçikletë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 20:10
Foto

Këto janë momentet e rënda kur një motoçiklist u kap në anë të një kamioni që vazhdoi rrugën pasi e goditi duke i vrarë gruan, në një autostradë në jug të Brazilit.

49 vjeçari Anderson Antonio Pereira, u detyrua të mbahej për rreth 30 kilometra kur motoçikleta e tij mbeti e bllokuar para kamionit .

Anderson dhe bashkëshortja e tij Sandra, 47 vjeçe, kishin dalë të dielën me motoçikletën e tyre që kishin blerë vetëm dy muaj më kur u goditën fatalisht nga prapa në autostradën BR-101, pranë Penha.

Sandra u vra në moment ndërsa Anderson, u cili u plagos gjatë përplasjes, në një farë mënyre arriti të dilte nga motoçikleta dhe u kap në derën e kamionit.

Shoferi nuk i vinte veshin thirrjeve të tij për të ndaluar, dhe e bëri këtë vetëm kur u detyrua nga shoferë të tjerë në autostradë.

Shoferi 36 vjeçar i kamionit dyshohet se ishte nën influencën e drogave kur ndodhi incidenti.

Pamjet e regjistruara nga shoferë të tjerë tregojnë sesi Anderson lëkundet duke u mbajtur në dorezën e kamionit, ndërsa motoçikleta e tij e përplasur qëndron e ngecur përpara turirit të kamionit.

Kur kamioni më në fund ndalon, shoferët shihen që tërheqin jashtë drejtuesin e mjetit, duke e shtrirë përtokë deri në ardhjen e policisë.

Sandra u dërgua në spital me helikopter por vdiq nga plagët në kokë. Ajo la pas një djalë 26 vjeçar.

Shoferi pritet të akuzohet për vrasje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat