I burgosuri filmohet duke sulmuar brutalisht një police

Amerika

I burgosuri filmohet duke sulmuar brutalisht një police

Më: 8 maj 2021 Në ora: 11:29
Pamje nga video

Një punonjëse femër, sherife e Los Angeles County u sulmua brutalisht nga një i burgosur i burgut, i cili i kërkoi asaj leje për të përdorur banjën para se të hidhte një seri grushtash.

Arnulfo Meza, 29 vjeç, nuk i kursei grushtat vazhdimisht ndaj një gruaje 54-vjeçare duke punuar si ndihmëse e kujdestarisë, tha departamenti i sherifit.

Pamjet e sigurisë së incidentit tregojnë se gruaja po shkonte tek Meza për t’i dhënë letrën higjienike kur ai e godet në kokë. Ndërsa ajo pengohet nga goditja, ai hedh edhe dy grushta, duke bërë që ajo të bjerë në dysheme. Ndërsa ishte në dysheme, Meza hedh edhe dy grushta.

Ai pastaj shkon me qetësi tek një karrige dhe gruaja thërret ndihmën. Dy të burgosur të tjerë nuk lëvizën kur ndodhi sulmi.

Gruaja u dërgua në një spital për mjekim dhe mbetet në gjendje të qëndrueshme. Meza u dërgua në një zonë të sigurisë së lartë. Ai do të përballet me akuza për sulm dhe urrejtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat