Çmenduri/ Në parlamentin e Bolivisë deputetët shpërndajnë grushta dhe shkelma

Amerika

Çmenduri/ Në parlamentin e Bolivisë deputetët shpërndajnë grushta dhe shkelma

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 00:35
Pamje nga videoja

Kuvendi i Bolivisë është shndërruar në arenë boksi.

Përleshja me grushte dhe shkelma në asamblenë legjislative të Bolivisë po bën xhiron e mediave botërore.

Debati i nisur në distancë mes politikanit të opozitës Henry Romero dhe një anëtari të partisë socialiste në pushtet Antonio Colque përfundoi në dysheme duke e kthyer parlamentin në arenë boksi ndërsa në përleshje u përfshinë edhe deputetë dhe ministra.

Sherri nisi gjatë diskutimeve për ish-presidenten Anez që u burgos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat