8-vjeçari mbledh gati 20 mijë dollarë për miken e tij me kancer

Amerika

8-vjeçari mbledh gati 20 mijë dollarë për miken e tij me kancer

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 22:36
Jesse Starr dhe Claire Calvin

Kjo miqësi është e paçmuar.

Jesse Starr, një djalë 8-vjeçar nga Misuri, mblodhi komunitetin për të ndihmuar në mbledhjen e parave për shoqen e tij, 7-vjeçaren Claire Calvin, e cilapo lufton një tumor në tru.

Claire është e prekur nga një lloj kanceri që në mjekësi është emëruar DIPG, njofton Fox News.

DIPG është një lloj kanceri që prek fëmijët midis moshës pesë dhe dhjetë vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat