322 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Amerika

322 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 06:57
Ilustrim

Numri i personave të vdekur nga COVID-19 në SHBA është rritur në 612.135, prej të cilëve 322 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 34.756.006, me 77.564 raste në 24 orët e fundit.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,94 milionë raste të konfirmuara dhe 64.386 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 189,9 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 163,8 milionë dozën e dytë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat