Këto janë uniformat e pjesëtarëve të forcave hapësinore amerikane

Amerika

Këto janë uniformat e pjesëtarëve të forcave hapësinore amerikane

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 21:53
Foto

Forcat hapësinore të SHBA-s-ë, kanë prezantuar sot prototipin e uniformës së re të anëtarëve të saj të njohur si “Rojtarët”.

Gjenerali Jay Raymond, komandant i forcave hapësinore amerikane, ka prezantuar uniformat e reja gjatë një konference për media.

Prototipi i uniformave të reja ka ngjyrë të kaltër të errët. Ka pulla ngjyrë argjendi me simbolin e forcave hapësinore amerikane, që në mënyrë diagonale janë të vendosura nga e djathta.

Forcat hapësinore amerikane gjithashtu kanë paralajmëruar prototipin e uniformës për trajnime – aty përfshihet bluza pa mëngë dhe pantallonat e shkurtra.

Ushtarja Mahala Norris, pozon me uniformën e stërvitjeve, e ishte pikërisht ish-presidenti amerikan Donald Trump që ka themeluar forcat hapësinore në vitin 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat